..
“Genç yaşınızda aklınıza takılan, kendi kendinize cevap aradığınız özgün soruyu ya da soruları nedenleriyle birlikte yazınız.”


Yazar Rumuzu: yeni hilal1881
Eser Sıra Numarası: 180217eser61

                                                              TÜRK GENCİ   Ben ki bir Türk Genci olarak kendime sorduğum sorularım var. " Gençliğimizin
benliğini kaybederek , batı halkına karşı olan bu ilgi ve özentiliğinin sebebi nedir?"

   Medeniyet mi? Tarihini araştıran her Türk Genci asırlardır medeniyim diyen batı ülkelerinin topraklarımızı kendine katmak için vatanımız üzerinde en vicdansızca girişimleri yapmaktan asla geri kalmadıklarını bilir. Peki ya bayrağa karşı olan bu ilgisizliğinin sebebi nedir?.
Ataların Anadolu'nun kısımlarına ayrılmış Yunan, İngiliz , Fransız bayraklarını kanını akıtarak topladı yurdundan, senin hürriyetin için çekti o şanlı sancağını göklere . Sen ki Türk Gencisin nedir bu türkçendeki bozukluk? Senin şehitlerin toprağa akıttıkları kanlarını şehit olmuş bedenleri kefensiz gömmeyi sen türkçeyi düzgün konuşamayasın diye mi göze aldılar? Onlar ki sen sefillik çekmeyesin diye dondular sarıkamışta. Onlar ki sen boyun eymeyesin diye senelerce anasına , atasına, yarenine kavuşamadı. kimisi görmedi hiç çocuğunu , kimisi 15' inde düştü yollara, ayakları parçalanıp kanayana kadar yürüdü.Aç ve susuz soğukda , sıcakda , yaz , kış demeden. Niye biliyor musun? Çünkü senin özendiğin batı halkı, indirdi sancağını senin toprağında; katletdi ,doktorlarını, yazarlarını , yok etti sanatlarını
   
   Bu yüzden Türk genci benliğini kaybedemez. Biz ne unutabiliriz ne de unutturabiliriz " Varoluşundaki tek canını vermiş; ruhu hür , bedeni aciz , düşüncesi ise edebi olan erleri.