..
“Genç yaşınızda aklınıza takılan, kendi kendinize cevap aradığınız özgün soruyu ya da soruları nedenleriyle birlikte yazınız.”


Yazar Rumuzu: mavi0403
Eser Sıra Numarası: 180209eser02                                                                    ELİNDEKİLER                                               

     Büyük bir boşluk. Ne başı var bunun; ne de sonu. Bazen cevaplarla dolu; bazen elinde olan tek şey arayışların oluyor hayatında. Belki de bu arayışlar için varız.
Zordur insanlığı anlamak. Zordur çünkü sınırlarını aşabildiğinde tadına varabileceğin bir histir. Hayata karşı bir kabuğun içine tıkılıp kalırsan eğer, baştan kaybetmişsindir, yalnızsındır. Tamam. Seni sevip sayan bir ailen var. Sıkıntılarını paylaşıp azalttığın dostların var. Birkaç dakikalığına dönüp baksana hayatının monotonluğuna. Yanına hep aynı yüzler, aynı beyinler. Sana daha ne kadar, ne katabilirler?

Sanırım yalnızlığı sevmedikçe hep birilerine muhtaç olacağız. Gözlerimiz tutabileceğimiz bir el, yaslanabileceğimiz bir omuz arayacak. Kendi tecrübelerimizi edinmek yerine başka başka kişilerden hayat dersleri almaya başlayacağız. Zamanla insanlığımız da duygularımız da körelecek.
           
 İşte benim anlam veremediğim nokta bu. Kimsesiz kalma korkusu. İstesen de kimsesiz kalamazsın ki. Çocukluğun sen de gizli. İlk mutluluğun, ilk kırgınlığın, ilk heyecanın, ilk telaşın sende gizli. Denemeye çalış bazı şeyleri. Kendini kötü hissettiğinde hemen birilerine açılmak yerine kendinde kal biraz. Hayaller kur. Emin ol, daha iyi olacaksın. Hep daha fazlasını hep daha iyisini düşünmeye başlayacaksın. Ne duyguların kaybolacak ne de umutların. Alışmak zor olacak belki. Sıkılacaksın, üstelemek isteyeceksin fakat gün gelecek aynaya baktığında hayatındaki en büyük destekçinin kendin olduğunun farkına varacaksın.
            
Sesimi duyurmak istiyorum. Sadece çevremdekilere değil herkesin kulaklarına erişmek istiyorum. İyiliğinde kötülüğünde bolca olduğu bu dünyada huzura ermeden önce insanların, gözlerindeki mutlulukla gitmesini istiyorum.
            
Yaşadığı süreç boyunca içinde samimiyet yerine kin tutan biriside olsan, masum olarak doğdun. Daha önce hiç görmediğin, dokunmadığın, kokusunu almadığın şeylerle dolu etrafın. Ya ne yapacağını bilemedin ya da koşullar seni ona maruz bıraktı, bilmiyorum ama artık mutluluk için çaba sarf etme zamanı.
             
    Tüm bunları yapıp sevdiğinde dudaklarınla değil gözlerinle güleceksin etrafına.