..
“Genç yaşınızda aklınıza takılan, kendi kendinize cevap aradığınız özgün soruyu ya da soruları nedenleriyle birlikte yazınız.”


Yazar Rumuzu: kararlılık0042
Eser Sıra Numarası: 180216eser60                                                                            Bir Dilek

Hayatım boyunca, kendime hep şu soruyu sordum : “Ben ne yapmak istiyorum?” Bu soruya karşılık, uzun yıllar boyunca tatmin edici bir cevap üretemedim.  Ama, artık, yalnızca bana ait bir cevabım ve ruhumda, bu cevabı gerçeğe dönüştürene kadar sönmeyecek, yolundaki her varlığı küle çevirene kadar durmayacak bir alev var.

Ben, ismimi tarihe kazımak istiyorum. Toplumun köklerini sarsıp insanların, yaşam denilen bu mucizeyi, kişiliksiz birer koyun olarak harcamalarını bitirmek, burada olduğuma dair bir kanıt bırakmak, beni tanıyan ve tanımayan insanlarca hatırlanmak, her gün görüp de isimlerini hatırlamaya tenezzül etmediğimiz  ‘’hiç kimselerden’’ ayrı anılmak istiyorum. Bencilce, evet. Ama bencil olmadan, insan kendinin ne olduğunu fark etmeden, yalnızca başkaları için yaşar. Kişiliksiz bir kabuktan ibaret olarak yaşamanın, yaşama hakaret olduğunu düşünmek bencillikse, dileğim bencilce. Yürümeyi seçtiğim yol da bencilce.

Dişimle,tırnağımla, kırılmış, parçalanmış kemiklerimle, kazıdığım her harfi kanımla doldurarak adımı tarihe kazıyacağım.Dileğimi böyle özetleyeceğim. Ona giden yol, acı ve zorluklarla dolu olacak, bunun farkındayım. Ama önümdeki karanlıktan korkmuyorum, arkamdaki rehavet ve lüksün aydınlığına ihtiyacım yok. Dileğime giden yolda, önüme çıkan ne ya da kim olursa olsun, gerekirse onları yırtarak ve arkamda bıraktığım kırık ruhlara çevirerek yoluma devam edeceğim. Yenilgiler beni yıldıramaz. Kemiklerim kırılsa da, etrafımdaki her şey küle dönse de  önümdeki karanlık beni boğmaya çalışsa da ben, acı ve sorumluluklarını üstlenmeye hazır olduğum bu yolda ilerlemeye devam edeceğim. Hayatı, bu mucizeyi, boşa harcamayıp,başka hayatlara, görmediğim ve göremeyeceğim hayatlara, izimi bırakacağım.

Her insan sadece bir kere yaşar, ancak bu hayat, bu mucize, bir gezegen dolusu mucizeyi ışığıyla yakarak damgalayacak.