..
“Genç yaşınızda aklınıza takılan, kendi kendinize cevap aradığınız özgün soruyu ya da soruları nedenleriyle birlikte yazınız.”


Yazar Rumuzu: kaptan0089
Eser Sıra Numarası: 180217eser56                                                        ÖLÜMDEN SONRA

Ben şunu çok merak ediyorum: ahiret. Sözlükteki anlamına göre, insanın öldükten sonra dirilip sonsuza dek kalacağı ve Allah’a hesap vereceği öteki dünya demekmiş. Peki ya ahiretten sonra ne olacak hiç merak ettiniz mi, etmediniz mi? O zaman hazır olun duyacaklarınız sizi meraklandırabilir. Benim merak ettiğim şey ahiretten sonra cennet ve cehennem nasıl olacak? Acaba o zaman biz cennete mi ya da cehenneme mi gideceğiz. Bunu çok merak ediyorum.   

Sizce bunu kendimiz kararlaştırsaydık nasıl olurdu ya da tam tersi iyiler ve güzel amelli insanlar cehenneme kötü amelliler cennete gitseydi adaletsiz olmaz mıydı? Aslında hepimiz bunu istemiyor muyuz? Hepimiz iyilik edip güzel amelli olmak için çalışıyoruz kötüler cennete girse iyilerin yaptıkları boşa çıkmaz mı?

Hepsi cehennem için mi? Asla hepsinin belli bir ölçüsü var ve kötü olan ibadetlerini yerine getirmeyen cehenneme ve bütün ibadetlerini yerine getiren ve iyi bir insan olan cennete girmeli.
İşte ALLAH’IN adaleti bu.