..
“Genç yaşınızda aklınıza takılan, kendi kendinize cevap aradığınız özgün soruyu ya da soruları nedenleriyle birlikte yazınız.”


Yazar Rumuzu: dahi0000
Eser Sıra Numarası: 180217eser71

                                                   YANSIMA

Aynaya bakıyırum göremiyorum kenfimi…
İçinde miyim aynanın yoksa arkasında mı?
Hata yapıyorum her defasında çünkü ben bir insanım hatalarımla varım .Hatadan sonra bir ders vardır. Bu dersi aldığımızda yeni şeyler öğreniriz ama yaptığımız şeyin hata oldugunu bize kim söyleyecek ?

Çevremizdeki insanlar rahatsız oldukları halde bize bunu neden söylemiyor. Gercek dost doğru söylemez mi ? Dışarda ki insanlar bizi faha rahat görüyorlar.
Aynaya baktığımızdan daha gerçek.

Diyelim ki bizim kirli bir bahçemiz var. Bu yüzden fareler çıkmaya başlamış. İlk adımımız kaldırmak ikinci  adım datemizlemeyi yaparız sonra fareleri yok ederiz. En son adım bahçeyi iyi şeylerle doldurmamız lazım ; çünkü tabiatta böyle bir kural var. O zaman birinci adım hatalı olduğumuzu bilmek. İkinci adım düzenlemek (oda temizlemek). Üçüncü adım arkadaşlarımızda ki bizim yüzümüzden rahatsızlıkları kaldırmak (fareleri yok etmek). Son adım oda arkadaşlafımızla iyi olmak.(iyi bir şeyler doldurmak). Arkadaşlarımla olan sevgim rahatsızlıktan daha iyidir.bir çerçevede oturuyorsak kendimizi ne kadar göre biliriz ? Kendimizi görmek zor ama imkansız değil. Aynalar koyalım her yere… Ayna olsun bize tüm dostlar. Arkadaşlar hatta düşmanlar. Aynalar içimizdede olsun yansıtsın bizi.

    Gerçeği göemek sahte olmaktan daha iyi.


 önceki eser / sonraki eser