..
“Genç yaşınızda aklınıza takılan, kendi kendinize cevap aradığınız özgün soruyu ya da soruları nedenleriyle birlikte yazınız.”


Yazar Rumuzu: bal2110
Eser Sıra Numarası: 180217eser62
                                                      NOTALARIN SESSİZLİĞİ


   İnsanın bedeni ayrı, ruhu ayrı yerde olur mu hiç? Canından can, kanından kan gider mi? Gözündeki yaş biter mi gidenler geri dönünce? Olur ya elbet. Şu fani dünyada her şey pamuk ipliğine bağlıdır işte. Nereden baksanız şunun şurasında yarım asır yaşıyoruz da yine de kimseye yetemiyoruz. Hayatın bize getirdikleri zamanla birlikte akıp yolculuğunu tamamlayınca geriye sadece kurulan hayaller, yutulan kahkahalar, içe akıtılan gözyaşları ve kuşa verilen ümitler kalıyor.


İnsanım ben de işte, kıymet bilemedim. Yanımdayken beni bırakmayacak sandım. Bizler var oluşumuzu kutlarız da yok oluşumuzu katamayız hesaba. Hiç gitmeyecekmişiz, toprak olmayacakmışız gibi davranır kırar dökeriz ağzımızdan çıkanlarla. Düşünmeyiz ölümü, belki de konduramayız. Hayat  işte bugün yanımızdaki yarın topraktaki oluverir bize.

Varlığı bir şey ifade etmezken senin için, gidince anlarsın değerini. Son sarılışı, narin elleriyle son dokunuşu hatta son nefesini aldığından haberin yokken geçirirsin vaktini. Çektiğin cefayla baş başa kalınca anlarsın yokluğunda yapayalnız kalmayı. Her güzel anınızı kalbinde bıçak yarası gibi hissetmeye başlayınca sevgisini daha çok özlersin, sarılışını, öpüşünü, koklayışını, en derininde saklı olmayı istersin hala.


En kötüsü de metrelerce derine gizlenmiş o bedeni diriltecek güce sahip olmadığını anlamaya başladığın zamandır. Mezarının başında dua okuyunca geri gelecek, ömründe çiçek almadığının mezarına çiçeklerle gidince affedecek sanırsın. Her şey için vaktin geçtiğini çok geç anlarsın.


    Ben de çok geç anladım. Şimdi ise yapayalnız biçareyim. Ruhumu kayıp bir gemiye bindirdim. Rotası sana notası bana bakıyor şimdi. Duygularımı uçurumdan attım, kimisi ateşi kimisi seni arzuluyor şimdi. Yağmurken bulutu, bulutken yağmuru istiyorum şimdi. Her şeyden kötüsü insanım ben, elimdekinin değerinde değil, yitip gidenlerde gözüm şimdi.