..
“Genç yaşınızda aklınıza takılan, kendi kendinize cevap aradığınız özgün soruyu ya da soruları nedenleriyle birlikte yazınız.”


Yazar Rumuzu: anemon0232
Eser Sıra Numarası: 171117eser01                                                        HER ŞEYE SORUM VAR BENİM

   Ben bir hayat istedim; içinde soluksuz yaşam süreceğim , acılarımı , iyilerimi ve kötülerimi sınırında yaşayarak başarıya ulaşma yolunda bir hayat istedim , çokça zorluklar görmüş bunları en derinde yaşayarak hayatı anlamlandırmak ders çıkarmak bu dersleri önüme koyarak yol almak , evet on sekiz tam on sekiz yaşındayım ne kadar olgun olabilmişim veya olabilmişiz bilmiyorum soruyorum bazen bu hayatta ki amacım ne? Elbette ki yüce yaratan belli amaçlar uğruna getirdi bu dünyaya bizi her insan aynı amaç için mi toplandı bu evrende , yoksa farklı görevlerimiz mi vardı?

   Ben birçok şeyi bilmediğimi bilerek buralara geldim , belki hayata olan hırsım da bu yüzden. Ben düşüncelerimi şiirlerimde ve kendimce yazılarımda kağıtlarla paylaştım. Ne kadar dinledi derseniz kağıtlar beni bir insanın dinleyebileceği düzeyin en iyisinin de üzerinde derim!Hayat sorgulandığında çok farklı boyutlara varılır. Ben hayatı ve kendimi çok sorguluyorum , kendimi böyle tanırım ancak zaman içinde kendimi yeniden keşfediyorum , nedendir bu çocuk olduğumuzdan olsa gerek demek ki pek de olgun değiliz!Ama ben hedefim konusunda hep net olduğum için bir miktar olgun sayılmaz mıyım? Sayılır sayılır. Ben hukukçu bir yazar olmak istemişimdir hep. Şiirlerimi toplamışım bir köşeye,nasıl başlasam yazarlık, şairlik hayatıma diye düşünür dururum. Çıkarmak istediğim kitabımın ismi bile bellidir: ‘Bir Hukukçunun Defteri’. Sanırım şiirlerim benim önce hukukçu olmamı bekliyor. Benim her şeye soracak sorum var, gökteki güneşe, yerdeki karıncaya hatta bir sıraya sorum var benim; insanlara , hırsızlara, delilere ve kendime en çok da kendime sorum var cevaplarını hiç bulamadığım sorularım… Ama bir gün yanıt bulacak diye düşündüğüm ve gittikçe sayısı artan sorularım…

    Sonuçta bilmemiz gereken şudur:Sorumuz da cevabımız da ne olursa olsun bizi yaşamdan bir nebze bile düşürmemelidir! En kötü cevabı alsak bile , bizi biz yapan değerler içerisinde hep varız ve var olacağız kimse ne istediğimizden vazgeçirebilir bizi ne de hırslarımızdan. İşleyen her bir damar, yaşamı kuvvetlendirmeye yetiyorken bizim ellerimizden mutluluğu , yaşama sevincini kim alabilir? Yağmur yağdığında düşen her bir damlaya sorusu olanların elinden bu özgürlüğü kim alabilir? Bakın işte yazıyorum! Kalemimden aldığım güç ile yazıyorum , beynimin verdiği komutlar ile yazıyorum: Bizi biz yapan ruhlarımıza can katan değerlerimizden bizi kim alıkoyabilir? Beni hiç kimse. Geçtiğimiz her sene bir sorumuzun cevabına karşılık geliyorsa biz hayattan daha ne istemeliyiz?

  Ne istemeliyiz biliyor musunuz son satırlarımı bunu yazarak bitirmek istiyorum : huzur , huzur , huzur…